Menu
A+ A A-

Niektóre z przyczyn, z powodu których zęby się przebarwiają:
Z wiekiem zęby ciemnieją z powodu picia: kawy, herbaty, wina, soków czy palenia papierosów. Również stare, często nieprawidłowo wykonane wypełnienia lub uszkodzenia miazgi zęba mogą mieć wpływ na kolor zębów.
Wywołuje je również długotrwałe leczenie antybiotykami (tetracykliny), prowadzone w dzieciństwie. Niektóre osoby mają zęby o naturalnie ciemnym zabarwieniu.

Preparaty do wybielania zębów przy właściwym stosowaniu usuwają większość przebarwień w sposób bezpieczny i skuteczny. Struktura zęba pozostaje jednak nienaruszona a uzyskany efekt wybielenia zadowala większość pacjentów. Wypełnienia oraz uzupełnienia protetyczne pozostają nie zmienione, ale gdy kolor się ustabilizuje, dentysta może je wymienić, dobierając odpowiedni odcień.

Przed przystąpieniem do wybielania, badamy stan dziąseł i zębów pacjenta oraz oceniamy ogólny stan jamy ustnej.
Dla osiągnięcia najlepszego efektu konieczne jest wykonanie higienizacji jamy ustnej oraz tymczasowych wypełnień ubytków próchnicowych. Ostateczne wypełnienia zakłada się po około 2 tygodniach.

Jedną z metod wybielania zębów proponowanych przez Openmed jest NOCNE DOMOWE WYBIELANIE METODĄ NAKŁADKOWĄ.

Na wstępie pobieramy Pacjentowi wyciski, na podstawie których technik wykonuje indywidualne nakładki. Pacjent otrzymuje zestaw: nakładki wraz z preparatem wybielającym . Gotowe nakładki wypełnia się żelem i zakłada na zęby. Najlepiej wybielać jest zęby w nocy, można również w ciągu dnia. Różnica widoczna jest już po dwóch - trzech aplikacjach. Preparatu wystarcza na dwa tygodnie, i po tym czasie terapia przynosi najlepsze efekty.W czasie trwania wybielania może wystąpić reakcja nadwrażliwych zębów- można stosować wówczas preparat przeciw nadwrażliwości.
Po wybielaniu zębów bardzo istotne jest zastosowanie tzw. "białej diety" przez okres trzech dni. Należy wyeliminować wszystko, co może zaszkodzić wybielonym zębom, (tj. kawa, herbata, czerwone wino a także produkty tytoniowe). Podczas całego okresu wybielania tą metodą należy wystrzegać się tego typu produktów.